Fotosběrna fotografie-online.cz
Jak pracuje naše internetová fotosběrna?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak pracuje taková internetová fotosběrna? Vypadá  to tak jednoduše. Je to však poměrně složitá cesta, než se fotografie odeslané z vašich počítačů "promění" na vámi objednané papírové fotografie, či fotodárky, které za vámi přijdou až domů..
Na začátku jste vy, naši zákazníci. Vyfotíte si své fotografie a poté si je nahrajete do počítače. Pak nastane to nejtěžší, vybrat ty, kterými se chcete pochlubit, nebo kterými chcete potěšit sebe, nebo své blízké. Po úspěšném výběru je vhodné seskupit své fotografie do jedné složky, pro snadnou manipulaci s obrázky, ale to již dobře znáte.

Poté si na adrese  www.fotografie-online.cz  najdete svou oblíbenou fotosběrnu :-)  zvolíte si, co chcete ze svých fotografií vytvořit a nahrajete své fotografie do sběrny. Jenže možná nevíte, že právě ve stejném okamžiku dostalo stejný nápad více zákazníků. Právě proto, aby byli všichni spokojeni s "obsluhou" musíme mít výkoný server, který dokáže "odbavit" více zákazníků najednou. Někdy se nás ptáte, proč to nahrání fotografií trvá tak dlouho. A tady je odpověď - záleží to na vašem internetovém připojení.
Rychlost stahování (download) ovlivňuje, jak dlouho bude trvat, než se vám načte webová stránka, stáhne soubor, nebo jestli se nebude"zasekávat" přehrávání videa třeba z YouTube. Pro co nejrychlejší poslání fotografií je pro vás však důležitější rychlost odesílání (upload) která říká, jak rychle odešlete své fotografie, nebo email s velkou přílohou tam, kam potřebujete. Důležitá je také odezva (ping) určující jak rychle putuje komunikační paket od vás na server umístěný v internetu.  Čím nižší číslo, tím rychlejší odezva, ale je to důležitější spíš pro hraní online her.

Pokud víte, že je vaše internetové spojení pomalejší, můžete své fotografie nahrát třeba přes noc. Ale pojďme dál. Jsou-li fotografie úspěšně nahrány a zaplaceny - proces kdy zabezpečeně ze svého domova zakázku zaplatíte skvělým systémem GOPAY a následně jste o tom informováni emailovou zprávou. Je zasílána automaticky a není nutné na ní odpovídat, slouží vám k tomu, abyste byli informováni o stavu vaší zakázky. Pokud je vaše zakázka v zpracovatelském procesu a následně je připravována k expedici i v tomto případě obdržíte automaticky generovaný informační email.

Pak je vaše zakázka zvážena, pečlivě zabalena a předána zvolené přepraví službě. Zde snad jedna poznámka, vyhrazujeme si právo v určitých situacích využít jiný druh přepravy. Náklady spojené s takovou přepravou jdou samozřejmě plně k naší tíži. (Např. pokud zjistíme, že potřebujete dárek dodat k narozeninám a vámi zvolený druh přepravy by zásilku nedoručil včas, nebo lehce váhově přesáhla výhodné poštovné a bylo by potřeba zvýšit cenu, což pochopitelně nechceme)  Jsme však přesvědčeni, že to nám vyčítat nebudete. No a jsme téměř v cíli, tedy spíše vaše fotografie. Podle typu přepravy jste o jejich dodání informováni např. SMS zprávou či emailem. 

Závěrem ještě malé upozornění, naši operátoři jsou Vám k dispozici PO-ČT 9 - 16.30, PÁ 9 - 16.00,  SO 9-11.00  Pokud jste využili, nebo využíváte naše služby, můžete od nás obdržet na vaši emailovou adresu informačí email o akcích, které pro Vás chystáme. Pokud byste si nepřáli dostávat tento nepravidelný občasník, informujte nás o tom na našem emailu. Děkujeme.
Přejeme si, abyste byli s našimi službami spokojeni a abyste se k nám rádi vraceli.

Vaše internetová fotosběrna  

www.fotografie-online.cz


  

.